TETOVÁLÁSOK ÉS KOZMETIKAI KEZELÉSEK UTÓGONDOZÁSA
Ez a bejegyzés a tetoválások és kozmetikai kezelések utáni időszakról szól. Sokan elfelejtik azt az időszakot, amikor a bőr még érzékeny és sérülékeny, tehát amikor a bőrnek gyógyulnia kell és ápolásra van szüksége.
Persze érthető, hogy elfeledkezel a tetoválás utáni gyógyulási folyamat fontosságáról, hiszen általában elveszi a figyelmed az eredmény és az a kis izgalom, amit egy új tetoválás készítésekor átélsz. Ez keveredhet némi feszültséggel is, hiszen fájdalmakat is át kell élned. Ilyenkor csak azt várod mikor lesz már kész és vajon milyen lesz, pedig nagyon fontos tudni, hogy a tetoválás utáni ápolás kiemelt jelentőséggel bír az eredmény tekintetében.
Sokan szeretnének fájdalommentes élményt, és ezért keresnek olyan csodakrémeket, érzéstelenítő krémeket vagy fájdalomcsillapítókat, amelyek segíthetnek a fájdalommentes tetoválásban vagy kozmetikai kezelésben.
Tapasztald meg a Painfree-vel a fájdalommentes kezeléseket
A Painfree krém az egyik legjobb termék a piacon, mivel a Painfree egyszerre hatékony és többféle célra is használható. Az érzéstelenítő krém a következő esetekben használható:
- Tetoválás eltávolításához és lézerkezeléshez
- Piercing
- Töltőanyagok, botox és tartós smink
- Szőrtelenítés
- Mikrotűs kezelés / Dermaroller
Függetlenül attól, hogy melyik kozmetikai kezelésen veszel részt, az ezt követő gyógyulási idő nagyon fontos a bőr számára. Ezért összegyűjtöttünk néhány tanácsot a bőrápolásról a tetoválás és egyéb beavatkozások utáni optimális gyógyulási folyamat érdekében.
Utókezelés – A tetoválás és kozmetikai kezelések megfelelő ápolása
Itt sok jó tanácsot gyűjtöttünk össze a kozmetikai kezelések és tetoválások utáni bőrápoláshoz és utókezeléshez
Jó tanács egy új tetoválás ápolásához és utógondozásához
A tetoválóművészek számos tanáccsal láthatnak el az utóápolással kapcsolatban, melyeket érdemes megfogadni. Egyes vélemények eltérhetnek, azonban van néhány terület, amiről minden szakember egyformán vélekedik.
1.Hidratálás és védelem
A legtöbb tetováló megtisztítja az új tetoválást és bekeni egy antibakteriális kenőccsel, amely védőréteget képez a “nyitott” bőrön. A tetoválást ezután fóliával vagy más kötszerrel vonják be, hogy megvédjék a bőrt a napfénytől és az irritációtól, amit a ruházat okozhat, mivel ilyenkor a bőr még teljesen “nyitott”, így a terület sérülékeny és érzékeny a baktériumokra.
Ezért fontos, hogy ne távolítsd el a fóliát a tetoválás utáni első órákban (kb. 2-5 óra, a tetováló utasításaitól függően). A tetoválást követő órákban égő érzést, enyhe viszketést tapasztalhatsz a bőr pedig sebes és duzzadt lehet.
Állj ellen a kísértésnek és ne vedd le, ne piszkáld a friss tetoválást. A bőrödnek ilyenkor pihenésre és nyugalomra van szüksége.
2. Tisztítás és bőrápolás
Néhány óra múlva eltávolíthatod a fóliát, hogy megtisztítsd a tetoválást a vértől és a felesleges tintától. Természetes, parfümmentes szappant javasolt használni. A tetoválások tisztítása elősegíti a bőrön a hegesedés kialakulását.
Bánj óvatosan, gyengéden a bőrrel és a tetoválással a tisztítás során. Soha ne dörzsöld, csak egy finoman töröld szárazra egy papírral vagy nagyon puha törölközővel.
A tisztítás után javasolt a bőrt/tetoválást kb. 30-60 percig szellőztetni. Ezután vidd fel a tetoválás utógondozására alkalmas krémet.
Az utókezelés leggyakrabban használt és legismertebb terméke a panthenolos krém, gyógyító tulajdonságai miatt.
Vidd fel vékony rétegben a panthenolos krémet a tetoválásra, majd várd meg, amíg beszívódik és addig hagyd a bőröd “lélegezni”. Ezáltal segíted a krém hatását és a bőr gyógyulását.
A tetoválás nem csak az első napon igényel törődést.
A tetoválást követő első héten javasolt minden nap gyakran alkalmazni a panthenolos kenőcsöt.
A tetoválás tisztán és szárazon tartása nagyon fontos része a gyógyulási folyamatnak. Hagyd levegőzni a tetoválást, különösen a panthenol kenőcs felvitele után. Ezért amikor bekened a bőröd, várd meg, amíg a krém beszívódik és teljesen megszárad, addig ne vegyél rá se ruhát, se más kötszert ne alkalmazz.
Az első hónapban kerüld el, hogy a tetoválás túl sok vizet kapjon és ázzon a bőröd. A zuhanyozás rendben van, de kerüld a fürdőkádakat, a spa kezeléseket, gyógyfürdőket és úszómedencéket. Nem csak az áztatás, de a klór sem tesz jót a sebnek.
Ha nyári időszakban készült a tetoválás, ne feledkezz meg a megfelelő fényvédelemről és kerüld a napozást.
A természetes napfény mellett a mesterséges napozás sem tesz jót, így nem javasolt a szolárium használata sem!
Javasoljuk, hogy kerüld el a közvetlen napsugárzást még akkor is, ha fényvédő krémet használsz. A legrosszabb esetben a tetoválás színei kifakulhatnak, ha a tetoválás közvetlen napfényt kap.
Összefoglalva tehát ezeket kerüld el a tetoválás utáni időszakban:
- Közvetlen napfény és szolárium
- Klóros vizű medencék
- Spa és gyógyfürdők
- Úszás és fürdőzés, kádfürdő
- Sós tengervíz
A gyógyulás folyamata jelentősen eltérhet a tetoválás méretétől, a test regenerálódási képességétől, valamint attól, hogy mennyire gondosan ápolod a tetoválást és a bőrödet. Emiatt a gyógyulási idő egy héttől akár több hónapig is eltarthat.
A tetoválás során a bőr „megnyílik”, ami hegek kialakulásához vezet, ezeknek pedig idővel gyógyulniuk kell. Aki tapasztalta már, hogy egy seb gyógyulása mennyire viszkethet, az tudja, hogy ugyanez történhet a tetoválással is.
Fontos, hogy ne vakarjuk meg a tetoválást, és ne próbáljuk eltávolítani a keletkezett pörköket.
A gyógyulás alatt használj jó minőségű kenőcsöt a terület kezelésére. Az ápoló- és gyógyító krémek mellett érdemes extra C-vitamint és immunerősítő vitaminokat is szedni. Mivel a tetoválás életed végéig a bőrödön marad, kiemelten fontos az ápolás és az utókezelés.
A bőröd és a tetoválásod meghálálja, ha a gyógyulási időszak alatt gondosan kezeled, és időt szánsz az utókezelésre.
Ha a tetoválásod elveszítené a színét, vagy bármi szokatlant tapasztalsz, mindenképp fordulj a tetoválóművészedhez. A legtöbb tetováló elkötelezett a munkája iránt, hiszen mesterségük eredménye látható a bőrön és a külvilág számára. Gyakori, hogy 6 hét elteltével kisebb hibák korrigálására felülvizsgálják a tetoválást. Ne feledd, a tetoválóművészek szakemberek – ha bármiben bizonytalan vagy, kérdezd meg őket!
A kozmetikai kezelések közé tartozik a lézeres tetováláseltávolítás, a végleges szőrtelenítés és a mikropigmentáció, hogy csak néhány példát említsünk.
A lézeres technológiát ma már számos kozmetikai kezelésben alkalmazzák, például:
- Szőrtelenítésre
- Ráncok csökkentésére
- Aknés hegek kezelésére
- Érrendszeri elváltozások eltüntetésére az arcon és a testen
- Tetoválások eltávolítására
A bőr ápolása és utókezelése kulcsfontosságú ahhoz, hogy a gyógyulás optimális körülmények között történjen. Az utókezelés célja a fertőzés kockázatának csökkentése, a szín megőrzése és a bőrfelület védelme.
Az ápolás és utókezelés a gyógyulási folyamat felgyorsítását szolgálja, hogy a lehető legjobb eredményt érhesd el – ez minden kezelésre érvényes.
Mielőtt az utókezelésről beszélnénk, megemlíthetjük, hogy fájdalommentes lézeres kezelésre is van lehetőség, ha még nem döntöttél a kezelés mellett.
Sokan tartanak a lézeres kezeléssel járó fájdalomtól. A fájdalomérzet természetesen egyéni, hiszen mindenki másképp reagál a lézerre, és eltérő a fájdalomküszöbünk.
Ha fájdalommentes lézeres kezelésre van szükséged, a Painfree helyi érzéstelenítő krém hatékony megoldást nyújthat, bármilyen kozmetikai kezelésről is legyen szó.
A kozmetikai tetoválás után 1-2 órával mosd le a kezelt területet natúr, parfümmentes szappannal és langyos vízzel. Ajánlott zöld vagy természetes szappannal mosni, amely nem tartalmaz parfümöt, és langyos vizet használni.
Kerüld a bőr száraz dörzsölését, helyette használj tiszta, száraz vattakorongot, és óvatosan szárítsd meg a területet.
Vékony rétegben vigyél fel utóápoló krémet, például Panthenol krémet, amely B5 pro-vitamint (dexpanthenolt) tartalmaz. Ez serkenti a sejtek természetes működését, így gyorsítva a gyógyulást. Fontos, hogy parfümmentes változatot válassz!
A kezelés napján és az azt követő napon óránként érdemes krémet alkalmazni, utána pedig napi 3-5 alkalommal folytasd az ápolást. Az első napokban kerüld, hogy a kezelt terület túl sok vizet kapjon.
A terület – például a szemöldök – védelme érdekében tartsd szárazon. .
Zuhanyzás előtt kenj fel vastag réteget az ápoló krémből, hogy megvédd a víztől, majd a fürdés után távolítsd el, és használj egy vékonyabb réteget.
Ahogy az új tetoválások esetében, úgy itt sem javasolt a napozás vagy a szoláriumozás. Kerüld a medencézést, tengeri fürdőzést és a gyógyfürdőket is, mivel a klóros, sós víz és a hő káros lehet.
Egyes kozmetikusok azt tanácsolják, hogy az első hetekben kerüld a megerőltető testmozgást. Ha bármiben bizonytalan vagy, kérj tanácsot a szakembertől!.
Az utókezelés rendkívül fontos a jó eredmény érdekében. Az iparági becslések szerint a megfelelő utóápolás a siker 70%–át jelenti.
Ne sajnáld az időt az utókezelésre, és biztosítsd a gyógyuláshoz szükséges feltételeket. Végül meglátod, a befektetett idő és pénz igazán megéri!